Narva bastionid

Narva bastionide ajalugu ulatub 1630. aastasse, mil loodi esimesed kaitserajatised. 17. sajandi lõpus andis sõjaväeinsener ja arhitekt Erik Dahlberg uue suuna nende arengule, kujundades bastionivööndi, mille ehitamine kestis tervelt 22 aastat. Tänapäeval on bastionide välismüürid kokku üle nelja kilomeetri pikad ning nende sisemuses lookleb pea poolteist kilomeetrit käike, mida saate nüüd giidiga avastada. Need võimsad kindlustused pole lihtsalt kivi ja müürid – nad jutustavad lugusid kangelaslikkusest, sõdadest ja ellujäämisest. Kas otsite midagi erilist ja meeldejäävat? Bastionide ekskursioon on unikaalne võimalus tutvuda Narva ajalooga täiesti uuel moel. Tunneta, millised olid tingimused, kui inimesed otsisid siit varju Teise maailmasõja ajal, ning avasta, milliseid saladusi need iidsed müürid peidavad. Kuulake legende, mis on ajast aega edasi kantud, ja laske fantaasial rännata mööda ajalugu. Ekskursioonil jagatakse kaasahaaravaid lugusid ja näidatakse kohti, kuhu tavaline külastaja ei satu. Siin võib kohata isegi bastioni iidseid elanikke – või vähemalt kuulda nendest legende.
Vali vaade
Astuge samm ajas tagasi ja avastage Narva bastionide salapärane maailm! Need 300-aastased kindlustused on täis põnevaid lugusid, legende ja ajaloolist hõngu, mida saate nüüd omal nahal kogeda. Ekskursioonid viivad teid läbi käikude, kus kunagi jalutasid Peeter I ja Karl XII, ning annavad võimaluse tunnetada Põhjasõja aegset atmosfääri. See on elamus, mis viib teid ajas tagasi ja laseb teil tunda end osana ajaloost.

Narva bastionide ajalugu ulatub 1630. aastasse, mil loodi esimesed kaitserajatised. 17. sajandi lõpus andis sõjaväeinsener ja arhitekt Erik Dahlberg uue suuna nende arengule, kujundades bastionivööndi, mille ehitamine kestis tervelt 22 aastat. Tänapäeval on bastionide välismüürid kokku üle nelja kilomeetri pikad ning nende sisemuses lookleb pea poolteist kilomeetrit käike, mida saate nüüd giidiga avastada. Need võimsad kindlustused pole lihtsalt kivi ja müürid – nad jutustavad lugusid kangelaslikkusest, sõdadest ja ellujäämisest.

Kas otsite midagi erilist ja meeldejäävat? Bastionide ekskursioon on unikaalne võimalus tutvuda Narva ajalooga täiesti uuel moel. Tunneta, millised olid tingimused, kui inimesed otsisid siit varju Teise maailmasõja ajal, ning avasta, milliseid saladusi need iidsed müürid peidavad. Kuulake legende, mis on ajast aega edasi kantud, ja laske fantaasial rännata mööda ajalugu. Ekskursioonil jagatakse kaasahaaravaid lugusid ja näidatakse kohti, kuhu tavaline külastaja ei satu. Siin võib kohata isegi bastioni iidseid elanikke – või vähemalt kuulda nendest legende.

Ekskursioonid toimuvad eesti, vene ja inglise keeles ning sobivad nii ajaloohuvilistele, seiklejatele kui ka peredele, kes otsivad harivat ja põnevat ajaveetmise võimalust. Bastionis on võimalik külastada taastatud osi, kus on loodud eriline atmosfäär, mis viib teid otse sajandite tagusesse aega. Samuti on plaanis renoveerida bastione Honor ja Gloria, et pakkuda veelgi laiemat elamust. Iga nurga taga ootab uus avastus – olgu see peidetud käik, unustatud legend või lihtsalt tunne, et astute otse minevikku.

Narva oli 17. sajandil Rootsi ja Venemaa vaheline piirilinn, mille Rootsi kuningas soovis muuta üheks regionaalseks pealinnaks. Bastionide kui kaitsekindluste autoriks oli Erik Dahlberg, kelle juhendamisel valmisid Honor, Gloria, Victoria, Fama, Triumph, Fortuna ja Spes. Bastion Wrangell sai uue nime – Pax. Tänaseks on Fama kadunud, kuid ülejäänud bastionid seisavad väärikalt oma ajalugu meenutades. Victoria bastionis toimub regulaarselt giidiga ekskursioone, kus saab süüvida bastionide rolli sõja ja rahu ajal ning kuulda lugusid aaretest, mida ainult vähesed uljaspead on julgenud otsima minna.

Tule ja koge ajaloo hingust oma silmaga! Bastionide külastus on suurepärane viis avastada Narva ja selle ainulaadset pärandit. Kas oled valmis astuma ajas tagasi ja avastama selle salapärase paiga? Broneeri oma ekskursioon juba täna ja saa osa tõelisest ajaloolisest seiklusest! Unustamatu elamus ootab sind – kas oled valmis minevikku avastama?